Yaşam

Şirketleri basılan Engin Polat’tan anlamlı paylaşım

Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı iddialarıyla başlatılan soruşturmanın ardından mal varlıklarına el konulan Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın işyerlerinde dün arama yapıldı. Baskın sırasında sessiz kalan Engin Polat’ın sosyal medya hesabında eşiyle birlikte çekilmiş bir fotoğrafını paylaşıp sus emojisi eklemesi dikkat çekti.

SESSİZ KALDI

Hakkındaki iddiaları her fırsatta reddeden ve daha önce de iki kez vurulan Engin Polat, şirketlerine yapılan aramanın ardından Dilan Polat’la birlikte çekilmiş bir fotoğrafını yayınladı ve sadece sus emojisi ekledi. Polat, baskınlara ilişkin bir açıklama yapmadı.

15 FİRMADA ARAMA YAPILDI

Sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla haklarında gündeme gelen tezlerin ardından Dilan Polat ve Engin Polat’ın MASAK tarafından yürütülen soruşturma sonrasında tüm mal varlıklarına el konuldu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, dün sabah vergi müfettişlerinin talebi üzerine Polat çiftiyle bağlantılı 15 şirkette arama kararı çıkardı.

TELEFONLARINA EL KOYULDU

Söz konusu kararın, resmi evrakta sahtecilik, hata işlemek amacıyla örgüt kurma, suç sonucu oluşan malvarlığının değerini aklama ve vergi kanununu uygulamama suçlarından alındığı ortaya çıktı. Öte yandan arama kararı Polat çiftinin dijital materyallerine de yer verdiği için telefonlarına da el konuldu. İşyerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda belge ve elektronik cihaz ele geçirildi. Ele geçirilen ekipmanlar, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Hata Önleme Şube Müdürlüğü ve Maliye Bakanlığı ekipleri tarafından araçlara yüklenerek götürüldü.

haber-tusba.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu