Yaşam

Bodrum’da 23 Nisan Şenliği

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu ve Ulu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan günü, belediye öncülüğünde Bodrum’da düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak.

Ulusal önemi büyük olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Bodrum’da resmi törenin yanı sıra çocuklara yönelik farklı alanlarda da pek çok etkinlik düzenlenecek.

Garaova Tarım Parkı’nda Etkinlik

Bodrum Belediyesi tarafından spor, sanat ve kültür dolu programlar hazırlandı. Bu etkinliklerden biri olan 23 Nisan Toplu Çocuk Şenliği, 23 Nisan Pazar günü Pınarlıbelen İlçesi Etrim’de bulunan Bodrum Belediyesi Garaova Tarım Parkı’nda gerçekleştirilecek. Festival; “Masal Koleksiyoncusu” bünyesinde Çocuk Tiyatrosu, Çocuk Dans Grubu, çocuklar için ritim atölyesi, uçurtma yapım atölyesi, sokak oyunları gibi birçok etkinlik yer alıyor.

200 Çocukla Voleybol Şenliği

Gümbet İlçesi’nde bulunan Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda 23 Nisan’da çocuklara özel Voleybol Şenliği düzenlenecek. İlçedeki spor kulüplerinden 200 çocuğun katılacağı ve oluşturulacak karma grupların yarışacağı voleybol şenliği yapılacak.

“Pusulamız Mustafa Kemal Atatürk’ün yol haritasıdır”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 103. yılı ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, şunları söyledi:

“Ulusal Egemenlik ve Ulusal Bağımsızlık kavramlarının yerleşmesinde değerli bir rol oynayan Çocuk Bayramı, dayanışma ve birlik duygularının gelişmesinde de değerli bir rol oynamıştır. Milli iradenin gözbebeği, rotası ve ışığı olan TBMM’nin 103. kuruluş yıldönümünde misyonumuz, bağımsız ve özgür bir Türkiye’nin devamı için çaba ruhunu yükseltmektir. Bunun için pusulamız Mustafa Kemal Atatürk’ün akıl ve bilim ışığında gösterdiği yol haritasıdır. Çocuklarımızın özgür ve huzurlu bir dünyada yaşamaları en büyük arzum. Tüm milletimizin ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Ulusal Egemenliğimizin 103. yılı kutlu olsun.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

egirdir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu