Haber

CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Atatürk’ün Cuma Hutbesinde Yer Almamasına Tepki Gösterdi

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Bugün 100. yılımızın son Cuma günü Cuma hutbesinde Atatürk isminden kaçındılar. Burada görüyoruz ki Gazze’de vahşet, ateş ve kan var. 100 yıl önce Türkiye böyleydi.” Batı Anadolu’da kadın ve çocuklar camilere tıkılıp yakıldı. “Ezanlar sustu. O ateş ve kan coğrafyasından cesur bir vatansever çıktı, bu ülkeyi kurtardı ve ezanlar yeniden okunmaya başladı. Bugün ateş çemberi içinde olan Anadolu coğrafyası huzur içinde yaşıyorsa bunu herkesin Atatürk’e borcu vardır. Bunu görmüyor musun?” dedi.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi bugün yayınlanan Cuma hutbesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün yer almamasına tepki gösterdi. Adıgüzel şunları söyledi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı dolayısıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sesleniyorum. Bugün, 100’üncü yıl dönümümüzün son Cuma günü, bir kez daha Cuma hutbesinde Atatürk isminden kaçındılar. Her yerden sesleniyorlar. solcular, sağcılar, milliyetçiler, dindarlar, din görevlileri de dahil olmak üzere her partiden veya partisizden.” İnsanları arıyorlar. Millet bu durumdan oldukça rahatsız. Bu ülkede herkes Atatürk’ü çok seviyor, siz sevmeyebilirsiniz. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Rıfat Börekçi olmasını beklemiyoruz. Ancak 100 yıl sonra, Kurtuluş Savaşı’ndaki hainler Dürrizade Abdullah ve Devam Eden Mustafa Sabri’nin mirası ve hukuku, bugün bu kadim coğrafyanın Anadolu insanı ile buluşmamakta, onların milli ve dini duygularıyla örtüşmemektedir.

Burada görüyoruz ki Gazze’de vahşet, ateş ve kan var. 100 yıl önce Türkiye’de durum böyleydi. Batı Anadolu’da kadınlar ve çocuklar camilere tıkılıp yakıldı. Ezan sesleri sustu. O ateş ve kan coğrafyasından cesur bir vatansever çıktı, bu ülkeyi kurtardı ve ezan yeniden okunmaya başladı. Bu ateş çemberinin içinde bulunan Anadolu coğrafyası huzur içinde yaşıyorsa bunu herkesin Atatürk’e borcu vardır. Bunu görmüyor musun?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu