Haber

Kayseri Yahyalı’da depremzedeler için mevlit

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’de Yahyalı Ulu Camii’nde öğle namazı öncesi okunan Mevlid-i Şerife, depremzedeler ve ilçe halkı tarafından yoğun ilgi gördü. Depremde hayatını kaybedenler için dualar edildi.

Mevlidin ardından Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, ilçedeki depremzedelerle yemekli programda öne çıktı. Depremzedelerle tek tek sahip çıkan Önder Esat Öztürk, depremzedelerin her türlü konuda yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi.

Yemek programında konuşan Önder Öztürk; “Allah bir daha böyle bir acıyı bizlere göstermesin. 85 milyon olarak canı gönülden depremzedeyiz. Depremin olduğu günden bugüne kadar hep yanınızda olduk. İş makinaları, gıda, odun ve kömür yardımlarımızla bölgede bulunduk. Bu ilçe hayırsever bir ilçedir. Buraya geldiğin doğru. Misafirlerimizi seviyoruz. İlçemizde 41 mahallemiz var. Muhtarlarımızın önderliğinde mahallelerimiz gece gündüz yardım yarışına girdi. Millet olarak yardımda yarıştık. İnşallah en kısa zamanda bölgeyi tekrar ayağa kaldırırız. Milletimizle gurur duyuyorum. Rabbim milletimize diğer milletlerde olmayan 3 özellik vermiştir. Organizasyon, fedakarlık ve kahramanlık. Belediyeler olarak bu felaketten çok dersler çıkardık. Yapacak çok işimiz var. Depremde hayatını kaybedenlere şehit gözüyle bakıyoruz. Allah hepsine rahmet eylesin. Deprem mağduru olan kardeşlerimizin yüreği çok naif. Hepsinden dua bekliyoruz” dedi. sözlerini kullandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu