Haber

Türk Arkeoloji Vakfı kuruluyor

Türkiye Arkeoloji ve Kültür Varlıkları Vakfı Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda görüşülen Türkiye Arkeoloji ve Kültür Varlıkları Vakfı Kanun Teklifi kabul edildi. Teklife göre kurulacak Türk Arkeoloji Vakfı, Türk ve İslam arkeolojisi ve kültürel miras başta olmak üzere antropoloji, sanat tarihi, tarih, epigrafi ve nümizmatik gibi ilgili tüm alanlardaki çalışmaları destekleyecek. Vakıf, faaliyetlerini tek başına yürütebileceği gibi, kültürel mirasın korunması, yönetimi ve geliştirilmesi için kamu kurum ve kuruluşları, gerçek ve tüzel kişilerle işbirliği yapabilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarına, özel kurum ve kuruluşlara ve uluslararası kuruluşlara proje önerisi sunabilecektir.

Mütevelli heyeti vakfın karar organı olacak ve 11 üyeden oluşacak. Bilim kurulu üyeleri, arkeoloji ve kültürel miras ile ilgili diğer bilim dallarında öne çıkan ve bu doğrultuda çalışmalar yapan Türk ve yabancı bilim adamları arasından yönetim kurulu tarafından 5 yıl için seçilecek. vakfın amaçları. En fazla 50 kişiden oluşacak bilim kurulunda yabancı üye sayısı üye tam sayısının beşte birinden fazla olamaz.

vakfın geliri; ulusal ve uluslararası hibeler, her türlü eser, hizmet, taşınır, taşınmaz, vakıf faaliyetleri, iktisadi işletme, iştirak ve iştirak gelirleri, sponsorluk anlaşmaları dahil. – ANKARA

onikisubatajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu