Ekonomi

Chegg hisseleri, caydırıcı kazanç tahminleri ve devam eden gelir zorlukları nedeniyle düştü

Chegg (CHGG), şirketin Mart çeyreği için beklenenden daha zayıf bir mali görünüm açıklamasının ardından Salı günü piyasa açılışında hisse senedi fiyatında %9,5’lik bir düşüş yaşadı.

Dijital öğrenme şirketi, dördüncü çeyrekte hisse başına kazancının ortalama analist tahminleriyle eşleşerek 0,36 dolar olduğunu bildirdi. Şirketin geliri, 185,93 milyon dolarlık beklentileri aşarak 187,99 milyon dolar oldu.

Şirketin yinelenen abonelik hizmetlerinden elde ettiği gelir, geçen yılın aynı dönemine göre %6 düşüşle 166,3 milyon dolar oldu ancak şirketin 164 milyon dolar ile 166 milyon dolar arasındaki beklentilerinin biraz üzerinde oldu.

Şirketin faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi düzeltilmiş kazancı (FAVÖK), şirketin 62 milyon ila 64 milyon dolar arasındaki varsayım aralığının üzerinde 66,2 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Chegg, 2024’ün ilk mali çeyreği için gelirin 173 milyon ila 175 milyon dolar arasında olmasını bekliyor; bu, analistlerin 180,1 milyon dolarlık ortalama tahmininin altında.

Şirket ayrıca düzeltilmiş FAVÖK’ün 43 milyon dolar ortası ila 45 milyon dolar aralığında olacağını tahmin ediyor; bu da beklenen 54,2 milyon doların altında.

Piper Sandler analistleri, devam eden gelir zorluklarını gerekçe göstererek CHGG hisselerinin notunu Nötr’den Düşük Ağırlık’a düşürdü ve fiyat hedefini 9 dolardan 8,5 dolara düşürdü.

Analistler raporlarında, “Şirketin yapay zeka ve teknolojiyle desteklenen tekliflerini geliştirmek için yatırım yapması gerektiğinden kar marjlarının zorluklarla karşı karşıya olduğuna inanıyoruz ve bu nedenle 2024 mali yılı için düzeltilmiş FAVÖK’te %1,6’lık bir düşüş öngörüyoruz” dedi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

kurtunajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu