Ekonomi

Dünyanın ilk İHA Gemisi TCG Anadolu’nun hikayesi TRT’de

Yeni yayın çağına etkili içeriğiyle giren TRT Belgesel, “Spoilspor” Belgesel dizisiyle Türkiye’nin gücüne güç katan yerli ve milli teknolojik çalışmaları beyazperdeye taşımaya devam ediyor. TRT İç İmaller imzası taşıyan Türk Silahlı Kuvvetlerinin en büyük savaş gemisi yerli ve milli üretim TCG Anadolu’nun proje süreci ve teknik şartnamesi “Spoilspor”Belgeselde yer alacak.

“Berbat: TCG Anadolu”Belgesel, 29 Ekim Pazar günü saat 20.00’de TRT Belgesel ve TRT Türk’te, 30 Ekim Pazartesi günü ise saat 00.30’da TRT Haber’de eş zamanlı olarak izleyiciyle buluşacak.

Türkiye’nin en büyük savaş gemisi

Bu, Türk denizciliği ve milli savunma sanayisi açısından, Türkiye’nin dünyada kendi savaş gemisini üreten devletlerden biri olmasını sağlayan bir dönüm noktasıdır. “TCG Anadolu Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi” Nisan ayında düzenlenen törenle donanmaya teslim edildi. 2016 yılında üretimine başlanan gemi, Türkiye’ye uluslararası alanda güvenlik ve stratejik güç sağlaması açısından değerli bir sembol. Tuzla’daki Sedef Tersanesi’nde inşa edilen TCG Anadolu, 231 metre uzunluğa, 32 metre genişliğe ve 58 metre yüksekliğe sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Ankara evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu