Ekonomi

Kocaeli’de Yeni Konutum Kampanyası için çekiliş yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İşletmeciliği Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında Kocaeli’nin 6 ilçesinde 5 bin 200 konut yapılması planlanıyor.

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen çekiliş programında, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hazırlanan kısa sinema gösterimi gerçekleştirildi.

Kocaeli 7. Noterliği gözetiminde yapılan kura çekiminde adı geçen vatandaşlar, memnuniyetlerini yakınlarıyla paylaştı.

Engelli kontenjanına hak kazanan 66 yaşındaki İsmail Akdeniz, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Çok mutluyum, çok mutluyuz. Bu yaştan sonra ev sahibi olmak çok güzel bir duygu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Gökhan Kaya ise, “Daha önce kiralık bir apartman dairesinde yaşıyordum. Kuran’ın bana geleceğini tahmin etmemiştim. Çok mutluyum.”

Kuraya Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, İl Çevre Şehircilik, İklim Değişikliği Müdürlüğü yetkilileri ve vatandaşlar katıldı. 177’si engelli, 451’i emekli kontenjanı olmak üzere 5 bin 200 konutun hak sahiplerini belirleyecek kura çekimi 21 Ocak’ta tamamlanacak.

ipekyolu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu