Haber

Hilmi Güler: “Filistin’de ateşkes Türkiye’nin güvencesinde sağlanmalı”

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı M. Hilmi Güler, Türkiye’nin yaklaşık 75 yıldır yakın coğrafyaya akan mazlumların güvenliğinin garantörü olduğuna dikkat çekti. Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistin’de yaşanan insanlık trajedisine karşı ateşkes çağrısının Gazze için umut olduğunu vurguladı.

“Türkiye’nin garantörü mazlumların güvenliğidir”

Güler, yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin insani ve vicdani diplomasisiyle 100 yıldır mazlumlara temiz bir nefes olmaya devam ettiğine dikkat çekti. 1947’de Pakistan’ın bağımsızlığına giden yolda, 1954’te Cezayir’in işgalden kurtuluşunda, 1979’da Afganistan’ın işgal direnişinde, 1994’te Çeçenya’nın özgürlük mücadelesinde ve Bosna Hersek’in kuşatılmasında her zaman mazlumların yanında yer aldı. 1993’te ise “Mazlumların kanının dökülmesine engel haline geldi” diye vurguladı.

“Filistin’in güvenliğinin zamanı geldi”

Artık mazlum Filistin halkının güvenliğinin sağlanmasının zamanı geldiğine dikkat çeken Güler, şu açıklamayı yaptı:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ateşkes daveti ve ardından gelen garantörlük teklifi Gazze için umut oldu. Türk Yüzyılına yakışan diplomatik çabayla ecdadımızın değerli evlatları olduğumuzu hem torunlarımıza hem de dünyaya kanıtlıyoruz. Tarafları bir an önce ateşkese çağırın ve Türkiye’yi barış masasına davet edin.” .” – ORDU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu