Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İstiklal’deki patlamaya ilişkin açıklama: 6 kişi öldü, 53 kişi yaralandı

İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde bir patlama meydana geldi. Bu akşam saat 16.20 sıralarında meydana gelen patlama sonrası bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye takımı sevk edildi.

Patlamanın nedeni şimdi bilinmiyor.

Emniyet güçleri bölgeyi güvenlik çemberine aldı. Vatandaşlar bölgeye yaklaştırılmıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 6 meyyit, 53 yaralı var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Endonezya ziyareti öncesi basın toplantısında patlamaya ait yaptığı açıklamada, “İstiklal Caddesi’ndeki olayın faillerinin cezalandırılacağından kimsenin şüphesi olmasın. Patlamada valimizin bildirdiğine göre 4’ü olay yerinde 2’si hastanede olmak üzere 6 vefat söz konusu, 53 kişi ise yaralı. Burada bir terör kokusu var ve bir kadının bu olayda rol oynadığı konusunda ilk tespit var. İncelemeler devam ediyor ” sözünü kullandı.

Patlamaya ait İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Olayla ilgili 5 Cumhuriyet Savcısı görevlendirildi.

Yayın yasağı getirildi

Radyo ve Televizyon Üst Şurası’ndan yapılan açıklamada, “İstanbul’daki patlamaya ilişkin yayın yasağı getirilmiştir. Tüm medya kuruluşlarımızın dikkatine önemle sunulur” sözleri kullanıldı.

RTÜK Lideri Ebubekir Şahin, toplumsal meydada kaynağı meçhul bilgilere prestij edilmemesi gerektiği konusunda uyardı.

Şahin, “Beyoğlu Taksim’de bir patlama haberi aldık. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Lütfen kaynağı belirsiz bilgilere itibar etmeyelim, güvenli kaynaklardan bilgi sahibi olalım. Farkında olmadan yanlış bilgiyi yaymayalım. İstanbulumuza çok geçmiş olsun” tabirlerine yer verdi.

Kızılay: Kan muhtaçlığı yok

Kızılay’ın yaptığı açıklamada, patlama sonrası bölgedeki hastanelere kan sevkiyatı yapıldığı belirtildi ve “Şu an acil kan ihtiyacı bulunmamaktadır” denildi.

İmamoğlu: Daima birlikte sorumluluk alacağız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lideri Ekrem imamoğlu patlamaya ait şunları söyledi: “Geçmiş olsun. başımız sağ olsun. İçeride süreci uzaktan takip ettik. Valimizin açıkladığı üzere ne yazık ki kayıplarımız var. Açıklama emniyet birimlerimiz tarafından yapılacaktır. Bu yarayı sarmak hepimizin sorumluluğu. Birlikte hareket etmeliyiz. Hep birlikte sorumluluk alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu