Haber

Btp Genel Başkanı Hüseyin Baş’tan “10 Kasım” Mesajı: “O Olmasaydı, Hiçbir Zaferimizi Kutlayamayacaktık”

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Lideri Hüseyin Baş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk için yayınladığı mesajda, “O olmasaydı ondan önceki hiçbir zaferimizi kutlayamayacaktık. Bu bakımdan Atatürk’e sahip çıkmak demek, tarihimize sahip çıkmak demektir” dedi.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84’üncü yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Baş’ın mesajı şöyle:

“Sevr’i yırtıp atan ve bize Türkiye Cumhuriyeti’ni armağan eden büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Hakk’a yürüyüşünün 84. yılında rahmet ve minnetle anıyorum.

O’nun hayatı, vatan topraklarının haçlı işgalinden kurtarılması mücadelesiydi. Askerlik mesleğine başladığı ilk günden son nefesine kadar, bu mücadelenin sayısız örneklerini sığdırdı 57 yıllık yaşamına. Trablusgarp’tan Filistin’e, Çanakkale’den Doğu Cephesine kadar her yerde o vardı. Örneğin, Edirne’yi Bulgaristan’dan geri alan kolorduda vazife yaptı, Conkbayırı’na ilerleyen düşman birliklerini O durdurdu, Doğu Cephesi’nde Bitlis ve Muş’u Ruslardan O geri aldı. 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan milli mücadele ateşini yakan da, ‘manda ve himaye kabul edilemez’ diyen de oydu.

“O OLMASAYDI ONDAN ÖNCEKİ HİÇBİR ZAFERİMİZİ KUTLAYAMAYACAKTIK”

O’nun önderliğinde Anadolu, haçlı çizmesinden temizlendi. Bursa’da Osmangazi Türbesini tekmeleyen Yunan O’nun sayesinde denize döküldü ve yeniden O’nun sayesinde İstanbul yeniden Türk yurdu haline getirildi.

O olmasaydı ondan önceki hiçbir zaferimizi kutlayamayacaktık! Bu bakımdan Atatürk’e sahip çıkmak demek, tarihimize sahip çıkmak demektir. Atatürk düşmanlığının perde gerisinde yatan da aslında O’nun bu misyonudur.  O’nun mağlup ettiği, planlarını bozduğu haçlıların bugünkü uzantıları O’na saldırıyor.

“ATATÜRK RUHUNU KAYBEDERSEK VATANI KAYBEDERİZ”

Atatürk, Türk milletinin süper kahramanıdır. Atatürk’ü Türk milletine en hoş anlatan merhum önderimiz Prof. Dr. Haydar Baş’ın ‘Hoş Geldin Atatürk’ kitabında yer alan şu ifadeleri dikkatlerinize sunmak istiyorum; ‘Atatürk vatandır, Atatürk bayraktır, Atatürk tam bağımsızlıktır, Atatürk birleştirici harçtır.’ Yine Haydar Baş’ın tabiriyle söylemek isterim ki  ‘Atatürk ruhunu kaybedersek vatanı kaybederiz.’ Bu vesile ile bir defa daha Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyorum. Bağımsız Türkiye Partisi kadroları, O’nun çizdiği yolda, gösterdiği maksada yanlışsız kutlu yürüyüşünü ebediyen sürdürecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu