Haber

ABD’deki görüntüyle ilgili İrtibat Bürosundan açıklama: Kurgu…

İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan ’25-26 Şubat Dezenformasyon Bülteni’ ile sosyal medyadaki dezenformasyonla ilgili bilgi verildi.

Bültende, Türkiye’ye yardım çağrısı yapmak amacıyla ABD’nin New York kentindeki reklam panolarını ‘hack’lendiğine ilişkin görüntülerin gerçek olmadığı belirtilirken, “Bazı sosyal medya hesapları, New York’taki elektronik reklam panolarının ‘hacklendiğini’, bilgisayar korsanlarının Türk hükümetine şikayette bulunarak uluslararası toplumdan yardım istediğini iddia etti. Tartışmalar asılsız, görüntü kurgu”söylendi.

‘KORUMA ALTINDAKİ DEĞERLİ EŞYALAR’

Depremde enkaz altında kalan eşyalarla ilgili çeşitli spekülasyonların gündeme geldiği vurgulanarak, “Yıkılan binalarda yapılan enkaz çalışmalarında, çıkarılan ziynet eşyası, para, silah ve çelik kasa gibi değerli eşyalar ortaya çıktı. vatandaş ve görevliler tarafından bulunarak nöbetçi polise teslim edilenler koruma altına alınır Vatandaşlarımızın beyan ve belgeleri ile gözaltına alınan vatandaşlarımızın beyan ve belgeleri gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ve eşyanın kendisiyle ilgili olduğu tespit edilir, tutanak karşılığında Cumhuriyet savcısının talimatına uygun olarak teslim edilir.

İSTANBUL HAVALİMANI İLE İLGİLİ İDDİALAR

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından İstanbul Havalimanı’nın inşası ve zemini ile ilgili çeşitli iddiaların ortaya atıldığı hatırlatılarak, şunlar kaydedildi:

“İstanbul Havalimanı tasarım ve yapım çalışmaları, olası bir depremde havalimanının tüm binaları ve hava operasyonları aksamayacak şekilde, deprem modellemesi çerçevesinde gerçekleştirilmiştir. 2015 yılı tasarım aşamalarında havalimanındaki yapılar dikkate alınmıştır. 2015′ İstanbul Havalimanı Sismik Tehlike Raporu’nun hazırlanmasında Boğaziçi Üniversitesi Sarsıntı Mühendisliği Bölümü Fahri Profesörü Mustafa Erdik liderliğinde, Sarsıntı Güçlendirme Derneği (DEGÜDER) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Türkkan ve Özyeğin Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Kurucu Bölüm Lideri Prof. dahil olmak üzere havaalanı operasyonları için uygun e deprem yükleri.”

akcakent-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu