Haber

Zonguldak’tan kısa bir

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde engelli bireylere yönelik farkındalık yaratmak amacıyla köy okullarından 330 öğrenci sinemaya gönderildi.

Alaplı Kaymakamlığı organizasyonunda bir araya gelen öğrenciler, Ereğli’deki sinema salonunda engelli bir bireyin yaşamını konu alan “Buğday Taneleri” filmini izledi.

Alaplı Topluma Hizmet Merkezi açılıyor

Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, kaymakamlık bünyesinde Topluma Hizmet Merkezi açılmasına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın onay verdiğini söyledi.

İlçe sakinlerinin Ereğli’den aldıkları hizmeti artık Alaplı’da da alabildiğini belirten Yılmaz, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile bakanlık yetkililerine teşekkür etti.

Vali Tutulmaz ve Devrek Belediye Başkanı Bozkurt’tan “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” mesajı

Vali Mustafa Tutulmaz, “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Tutulmaz yaptığı açıklamada, her bireyin insan haklarını koruma ve insan haklarını koruma yükümlülüğüne dikkat etmesi, özgür, kaliteli, memnun ve insanca yaşamanın her insanın hakkı olduğunun bilinci ve sorumluluğuyla hareket etmesi gerektiğini belirtti. itibar.

Tutulmaz, eğitim, öğretim, çalışma, düşünce, özgürlük ve kişi güvenliği gibi haklarla desteklenen yaşam hakkının tam anlamıyla korunması için önleyici tedbir ve uygulamaların artırılmasının değerli olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“İnsan hakları ile temel hak ve özgürlüklere gereken özeni ve önemi vermeyen ülkelerin toplumsal uzlaşma ve toplumsal barışı sağlamaları mümkün değildir. Unutulmamalıdır ki, toplumda barış, güvenlik ve huzurun devamlılığı ancak ve ancak sağlanabilmektedir. insan hak ve özgürlüklerine saygı duyarak elde edilir.”

Dünya İnsan Hakları Günü’nde Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, tüm insanların temel hak ve özgürlüklerine saygı duyulan, kimsenin ötekileştirilmediği, hukukun üstün kılındığı, düşünce ve ifade özgürlüğünün var olduğu, sevginin ve güler yüzlerin olmadığı bir dünya temennisinde bulundu. eksik ve kalıcı barış sağlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu