Haber

Van Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor

Van Büyükşehir Belediyesi, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin etkilediği Malatya’da yaraları sarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Belediyeden verilen bilgiye göre, Malatya’da görev yapan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Balcı’nın koordinasyonunda bölgeye sevk edilen ekipler, arama kurtarmadan yardım dağıtımına, cenaze taşımacılığından cenaze taşımacılığına her alanda görev yapıyor. psikososyal destek, altyapı ve çadır ve konteyner kent kurulumu. görevde.

Malatya’daki çalışmalara destek için ilk günden bu yana dönüşümlü olarak 946 personel gönderen belediye, şu anda 395 işçi, 359 iş makinesi ve araçla yaraları sarmaya çalışıyor.

Belediye bünyesinde 26 kişilik arama kurtarma ekibi, Malta ve Filistin’den gelen ekiplerle yaptığı çalışmalarda 50 kişiyi kurtardı.

134 bin 760 adet yardım kolisini depremzedelere teslim eden yetkililer, 238 TIR, 5 TIR ve 8 kamyoneti depolara indirerek vatandaşlara zamanında teslim edilmesini sağladı.

Bölgeye gönderilen portatif aşevi ve çorba dağıtım araçlarıyla Büyükşehir Belediyesi, 18 noktada 187 bin 500 kişiye çorba, 10 bin gıda kolisi ve diğer gıdaların dağıtımını gerçekleştirdi ve 12 ile 466 cenazeyi nakletti. cenaze taşıma araçları.

Malatya’da 129 küçükbaş, 27 büyükbaş ve 46 kümes hayvanına aşı, antibiyotik, iç ve dış parazit, besleme, aşı, antibiyotik ve vitamin tedavisi sağlayan gruplar, sokak hayvanları için 10 bin 100 kilo mama, yabani hayvanlar için 750 kilo ekmek hayvanlar. doğaya bırakıldı.

Vatandaşlara psikososyal destek sağlayan belediye ekipleri, süreksiz yapılaşma alanlarının temizlik ve muhtaçlık durumlarını da belirledi. Çadır kentlerde ve konteyner kentlerde kalan 57 bin 777 afetzede için ihtiyaç listesi hazırlayan belediye, gerekli yardımları yaparken, Doğanşehir, Pütürge’de vatandaşlara gıda kolisi, temizlik malzemesi, giysi, mama, çocuk bezi ve hijyen seti yardımında bulundu. , Battalgazi ve Yeşilyurt ilçeleri.

Enkaz kaldırma çalışmalarını 35 kamyon, 7 yükleyici, 7 ekskavatör ile yürüten ekipler, 9 araçla kömür ve odun dağıtırken, 523 depremzedenin Mersin, Elazığ, Van, Tokat, Ankara ve Bitlis illerine ulaşımını sağladı.

damalhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu