Ekonomi

ULUSKON Yönetim Kurulu Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Suudi Arabistan’da düzenlenen Downtown Global-2023 etkinliğinde Bakan Alhogail ile bir araya geldi

ULUSLARARASI Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Lideri, Birleşmiş Milletler (UNOPS) Danışmanı ve Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) Danışmanı Nezaket Emine Atasoy, beraberindeki heyetle birlikte, 2017 yılı çerçevesinde Belediye, Köy ve Belediye Toplantılarına katıldı. Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde düzenlenen Downtown Global-2023 etkinliğinden görüntüler. Bayındırlık ve İskan Bakanı HEMajid Abdullah Alhogail ile görüştü.

Ziyaret kapsamında Başkan ATASOY, Riyad’da 4 günlük program kapsamında 200’den fazla konuşmacıyla ziyaretçilere bayındırlık, iskan ve gayrimenkul alanlarındaki küresel gelişmeleri anlattı ve ziyaretçilere, Dünya gayrimenkul sektörüne giriyor ve bu sektörün dinamiklerini yakalayıp, doğru proje ve lokasyonlara yatırım yapıyor. Bu fuara katılmanın Türk iş insanlarının yararına olacağına inandığını ifade etti. Atasoy, Suudi Bakanın kendisini bu küresel etkinliğe davet etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bakan Alhogail, toplantıda Türkiye’nin bayındırlık, yerleşim ve gayrimenkul sektörlerinde büyük ilerleme kaydettiğinin farkında olduğunu, Türk yatırımcıların Suudi Arabistan’daki gayrimenkul projelerinin bir parçası olmasını beklediğini ve bu bölümde şunları söyledi: Uluslararası iştiraklerde yer almak isteyen ve yeni yatırım yapma potansiyeline sahip tüm Türk yatırımcılar bunların arasında yer alıyor. Görmek istediklerini söylediler. Suudi Bakan, Türk yatırımcıları Suudi Arabistan’a davet ettiğinin özellikle altını çizdi.

aybastiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu