Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Irak Temsilciler Meclisi Başkanı Muhammed Halbusi ile görüştü

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Irak Temsilciler Meclisi Başkanı Muhammed Halbusi ile telefon görüşmesi yaptı.

TBMM Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; 28. Dönemde Meclis Başkanlığına seçilen Numan Kurtulmuş, dost ve kardeş ülkelerin Meclis Başkanları ile görüşmelerini sürdürüyor. Iraklı mevkidaşı Muhammed Halbusi; Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Kurtulmuş’u yeni görevinden dolayı tebrik etti.

Meclis Başkanı Kurtulmuş da, Türkiye ve Irak parlamentolarındaki çıkarların daha ileriye götürülmesi için çalışacaklarını belirterek, “Irak’ta uzun süredir devam eden siyasi belirsizliğin ardından kurulan yeni hükümetin yeniden yapılanma ve Irak’ın yeniden inşasına yönelik çabalarını canı gönülden destekliyoruz. Irak’ın kalkınması başta olmak üzere halkımızın refahı ve hem Irak’ın hem de bölgenin istikrarı için stratejik öneme sahip Kalkınma Yolu Projesi kapsamında yakın işbirliği içinde çalışmayı diliyoruz. İki ülke Meclisleri olarak; ortak gündemimizi belirleyen konularda iletişim ve işbirliğimizi en üst düzeye çıkarmalıyız, bu da bize bu yolda gerekli gücü ve heyecanı veriyor.” Görüşmede TBMM Başkanı Kurtulmuş’un Türkiye ve Irak parlamentoları arasında yeniden ve hızla dostluk kümeleri kurulması önerisine Irak Temsilciler Meclisi Başkanı Halbusi de katkıda bulunacaklarını söyledi. olumlu yanıt vererek sorun.

pertek-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu