Ekonomi

Tether sahte banka hesapları kullanmış olabilir mi?

The Wall Street Journal (WSJ), Tether’in küresel finansal sisteme erişimi sürdürmek için 2018 yılında çeşitli şirketlerin yöneticileri adına banka hesapları oluşturduğunu bildirdi. Firma isimlerinde yapılan ufak değişiklikler sayesinde işlemler yakalanmadan yürütülmüştür.

Habere göre 2018’de kapatılmadan önce bağ Fonlarını saklayan Crypto Capital Corp., bir “gölge banka” işlevi gördü. Bu, Bitfinex ve Tether’in Ekim 2018’de Asya’daki paravan şirketler için en az dokuz yeni banka hesabı açmasına izin verdi.

Tether sözcüleri henüz bahis hakkında yorum yapmadı.

Tether’in CTO’su Paolo ArdoinoWSJ haberlerinin bir ton yanlış bilgi içerdiğini tweetledi.

Journal’ın haberine göre Tether Holdings’in ortaklarından biri Stephen Moore, Çin’de USDTticaret yapan bir aracıya atıfta bulunmak “Potansiyel bir dolandırıcılık veya kara para aklama davasında bu konuları tartışmak bile istemem.” söz konusu. Ayrıca haberlerde, Bitfinexed’in 2017’deki eski Tether yöneticisi Phil Potterile yaptığı görüşmeye de atıfta bulunulmaktadır.

çömlekçi, “Geçmişte bankacılık sorunları yaşadık ama her zaman bir yolunu bulduk. bitcoinSektördeki herkesin böyle dönemleri olmuştur.”sözlerini kullandı.

Kripto şirketlerinin bankacılık erişimini güvence altına almakta zorlanmaları oldukça yaygındır. Bunun ortasında, özellikle Tether son birkaç yılda birçok banka hesabı açtı, ancak bankalar şirketin hesaplarını kapattı.

Bu haber, kripto dostu banka Journal’dan gümüş kapı Bir gün sonra yıllık faaliyet raporunu tamamlayamayacağı açıklandı ve incelemeye alındı. Büyük şirketler Silvergate ile ilişkilerini askıya aldı ve şirket hisseleri düştü.

Son birkaç aydır, federal düzenleyiciler bankaları kripto şirketleri hakkında uyarıyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu