Teknoloji

TEKNOFEST Drone Şampiyonası Başvuruları Başladı

Gökyüzünün en hızlısı benim diyorsan TEKNOFEST Drone Şampiyonası ve World Drone Cup seni bekliyor.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Proje kapsamında düzenlenen TEKNOFEST Drone Şampiyonası ve World Drone Cup başvuruları başladı. Drone yarışçılarının kıyasıya mücadele ettiği bu iki şampiyonada yerinizi almak için acele edin. Türkiye Drone Şampiyonası için son başvuru tarihi 15 Ocak 2023, Dünya Drone Kupası için son başvuru tarihi ise 01 Şubat 2023olarak ilan edildi.

TEKNOFEST Drone Şampiyonası ile Havada Büyük Yarışma…

2017 yılından itibaren Gençlik ve Spor Bakanlığı onayı ile ülkemizde düzenlenen ve 2019 yılından itibaren TEKNOFEST kapsamına alınan TEKNOFEST Drone Şampiyonası, havada büyük bir rekabete sahne oluyor. TEKNOFEST Drone Şampiyonası’na Türkiye Hava Sporları Federasyonu İnsansız Hava Araçları Şubesi bünyesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Müdürlükleri tarafından düzenlenen sporcu lisansı sahibi tüm bireyler bireysel başvuru ile katılabilir.

Bu yıl yine 3 etaptan oluşacak TEKNOFEST Drone Şampiyonası, ilk etap 02-05 Marttarihlerde İzmir’de, ikinci etap 16-19 Marttarihlerde Ankara’da olacak. İki etabın sonunda en iyi puana sahip sporcular TEKNOFEST 2023 İstanbul’daolacak Büyük Final Yarışmaya katılmaya hak kazanacak. Dereceye giren sporculardan birinciye 30 bin TL, ikinciye 20 bin TL ve üçüncüye 10 bin TL hediye edilecek. Ayrıca TEKNOFEST Drone Şampiyonası Büyük Final yarışının galibi yine TEKNOFEST 2022 kapsamında düzenlenecek olan World Drone Cup’ta ülkemizi temsil edecek.

Dünyanın En Güzel Drone Yarışçısı World Drone Cup’ta İstanbul’da Belirlenecek…

TEKNOFEST kapsamında ilki 2018 yılında düzenlenen World Drone Cup, bu yıl STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. liderliğinde TEKNOFEST İstanbul’da dünyanın en güzel drone yarışçısını belirleyecek.

Dünyanın dört bir yanından en fazla sayıda ülke ve sporcunun katıldığı yarışmaya bu yıl da rekor sayıda başvuru bekleniyor. Yarışma 02-05 Mayıs ortasında İstanbul’da yapılacak. Kazanan 80.000 TL, ikinci 60.000 TL ve üçüncü 40.000 TL kazanacak.

Sporcuların yoğun ilgi gösterdiği TEKNOFEST Drone Şampiyonası ve World Drone Cup yarışlarının heyecanına ortak olmak için şimdi www.teknofest.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu