Haber

Soylu’ya göre 14 Mayıs Seçimleri “Darbe Teşebbüsü”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “15 Temmuz fiili bir darbe girişimiydi. 14 Mayıs 2023, Türkiye’yi tasfiye etmeye yönelik her türlü hazırlığı beraberinde getirebilecek bir siyasi darbe girişimidir.

Fatih’te İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’nı ziyaret eden Soylu, yaptığı konuşmada 15 Temmuz darbe girişimi ile 14 Mayıs seçimlerini karşılaştırdı.

15 Temmuz 2016 darbe girişiminin sokağa dökülen insanlar karşısında başarısız olduğunu söyleyen Soylu, şunları kaydetti: 15 Temmuz onların fiili darbe girişimiydi. 14 Mayıs siyasi darbe girişimleridir. Bu çok net ve kesin. 14 Mayıs 2023, Batı’nın siyasi darbe girişimidir. 14 Mayıs’ta Türkiye’yi tasfiye etme hazırlıklarının her biri bir araya getirilerek oluşturulabilecek bir darbe girişimidir. Bunu söylemedim. Amerika başkanı bunu yıllar önce söyledi. Böyle bir teknikle Türkiye’yi ele geçirebileceklerini ancak yıllar önce denedikleri tüm teknikler mahvolunca bunu dile getirdiler.söz konusu.

“Tüm birikimlerimizi göstermeliyiz”

14 Mayıs’ta yapılacak seçimin kolay olmadığına dikkat çeken Soylu, şunları kaydetti:

‘Bu seçim, herkesin müktesebatının tamamını ortaya koyduğu bir seçimdir. Bu seçim herkesin tüm birikimlerini ortaya koyduğu bir seçimdir. Bu yüzden tüm paramızı buna yatırmak zorundayız. Hayatımda ne kadar ve nereye dokunursam dokunayım, her birini harekete geçirmeye çalışıyorum. Çünkü bu bizim kişisel sorunumuz değil. Bu sadece bizim ülkemizin sorunu değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Ankara evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu