Haber

Son anket sonuçları CHP’yi karıştıracak! şaşırtıcı sonuç

Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında dağılan altılı masa hem parti içinde hem de partiler arasında çatıştı. CHP’de seçimi kaybettikten sonra İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Grup Başkanvekili Özgür Özel Başkanlığa göz kırptı. Kılıçdaroğlu’nun koltuğu bir kez daha tehlikeye girerken İYİ Parti Genel Başkanı Meral AkşenerPartisini bir arada tutmak için bazı saldırılara kalkıştı.

Seçim döneminde masayı dağıtan ve sonrasında tekrar masaya dönmek zorunda kalan Akşener, 2024 yılyerel seçimlere ittifaksız girmek istediklerini ve son kararın GICverileceğini söyledi.

Muhalefette bu gelişmeler yaşanırken, Sabah yazarı Mahmut ÖvürBugünkü yazımızda Betimar’ın Muhalefet partisinde yaşananlara ilişkin son anketin sonuçlarını yayınladı. Betirmar Eylül ayının ilk haftasında 26 ilde 1570 seçmenAraştırmasında ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

KILIÇDAROĞLU’NUN BAŞKANI TEHLİKEDE

CHP’deki ‘değişim’ hareketine ilişkin “Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel arasındaki başkanlık yarışını sizce kim kazanacak?”soruya yanıt verenler Yüzde 49,3 Kılıçdaroğlu, yüzde 38,2 Özel dedi cevabı verdi. Aynı soru CHP’ye oy veren seçmenlere de sorulduğunda çarpıcı bir sonuç ortaya çıktı.

CHP’ye oy verenler “Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel arasındaki başkanlık yarışını sizce kim kazanacak?”soruya Yüzde 43,3’ü Kılıçdaroğlu’na yanıt verirken, yüzde 47,6’sı ÖzelO cevapladı:

İYİ PARTİ İTTİFAK ‘İSTEMİYOR’

Ankette değerlendirilen diğer bir konu olan İYİ Parti ve Meral Akşener’in açıklamalarında katılımcılara bilgi verildi. “İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ‘Bundan sonra bu ittifak sistemine girmemeye kararlıyız’ açıklamasına ilişkin görüşlerinizi belirtir misiniz?” soru soruluyor. Soruya yanıt verenler “Kabul ediyorum: Yüzde 31,4. Pazarlık gücünü artırmaya çalışıyorum: Yüzde 15,9. Desteklemiyorum: Yüzde 41,3, Yanıt yok: 11,4.”Şeklinde cevap veriyor.

DECLAR Partisi üyelerine birebir soru sorulduğunda, Yüzde 66’sı doğru, yüzde 5,5’i pazarlık için yapıldığını, yüzde 19,8’i ise yanlış buldu.sonuç ortaya çıkıyor.
Yerel seçimlerde Vatan Partisi ile işbirliği yapılması konusunda İYİ Parti’ye oy vereceğini söyleyenlerin oranı sadece Yüzde 13,7Olarak belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu