Ekonomi

Şiddetli yağış Körfez ülkelerini vurdu

Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ardından Umman, Katar, Kuveyt ve Bahreyn de soğuk ve yağışlı havadan etkilendi.

Söz konusu ülkelerin meteoroloji kuruluşları, bazı bölgelerde yağış ve olumsuz hava koşullarının devam edeceği uyarısında bulundu.

Suudi Arabistan Meteoroloji Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; Riyad, Eş-Şarkiyye, Al-Cevf, Hail ve Al-Kasım bölgelerinde sağanak, Alkan ve Zuhr bölgelerinin yüksek kesimlerinde kar yağışı beklendiği belirtildi.

Umman Meteoroloji Kurumu da ülkedeki yağışların Perşembe gününe kadar devam etmesinin beklendiğini duyurdu.

Katar meteoroloji yetkilileri, ülkenin kuzeyinde kuvvetli rüzgar ve denizde dalga oluşabileceği uyarısında bulundu.

Kuveyt Meteoroloji Enstitüsü, hava sıcaklığının düştüğü ülkede gündüzleri birçok bölgede havanın nispeten soğuk olacağını ve çeşitli bölgelerde sağanak yağış beklendiğini de kaydetti. Açıklamada, yurtta akşam saatlerinde meydana gelen soğuk hava ve sağanak yağışın etkisini artırdığı iddia edildi.

Bahreyn meteoroloji yetkilileri de günün ilerleyen saatlerinde havanın parçalı bulutlu olacağını ve gece yağmur ihtimalinin beklendiğini duyurdu.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin bazı bölgeleri de yağmurdan etkilendi. Yerel basına göre yağmur, Dubai, Abu Dabi ve Sharjah emirlikleri başta olmak üzere ülkenin çeşitli yerlerinde etkili oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu