Haber

Resmi Gazete’de yayımlanan kamu personel alım ilanları

İçişleri Bakanlığı ve İsimli Tıp Kurumu, merkez ve taşra teşkilatına sözleşmeli işçi alımı yapacağını duyurdu.

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre İçişleri Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 4/B statüsünde 335 sözleşmeli işçi alımı için sözlü sınava girecek.

Başvuracak adayların 2022 yılında ÖSYM tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) B kümesinden, ön lisans mezunları için KPSSP3, KPSSP93, lise mezunları için KPSSP94 puanından en az 60 puan ve üzeri almaları gerekmektedir.

Başvurular 11-15 Nisan tarihleri ​​arasında “www.icisleri.gov.tr” adresinden e-Devlet sistemi üzerinden yapılacak. İlahiyat sınavı 25-30 Nisan ortasında Ankara’da yapılacak.

Göreve başlayacak işçinin başvuru kuralları ve aranan nitelikler ile maaşına ilişkin bilgiler İçişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yayınlanacak.

Adli Tıp Kurumu 47 sözleşmeli işçi alacak

Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatında unvan, nitelik ve özel kuralları belirtilen 47 vaka için sözlü sınav sonucuna göre sözleşmeli işçi çalıştırılacak.

Adayların 2022 yılında KPSS’den her bir pozisyon için aranan belirtilen puanlardan en az 70 almaları gerekmektedir. Başvurular 17 Nisan ortasında “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresinden e-Devlet üzerinden yapılacaktır. 23.

Başvuru kuralları ve aranılan nitelikler ile ilgili bilgilere Adlı Tıp Kurumu’nun internet sitesinden ulaşılabilir.

hadimhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu