Haber

Refah Sınır Kapısı’nın açılması talebiyle Mısır Başkonsolosluğu önünde protesto düzenlendi

Refah Sınır Kapısı’nın açılması talebiyle Mısır Başkonsolosluğu önünde protesto düzenlendi. Eyleme katılan sanatçı Murat Kekilli, “Refah Sınır Kapısı’nın acilen açılması ve oradaki insanlara yardımların ulaştırılması gerekiyor.” dedi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları devam ederken, bölgeye insani yardım ulaştırılması amacıyla Refah Sınır Kapısı’nın açılması için birçok eylem düzenleniyor. Bebek’teki Mısır Başkonsolosluğu önünde toplanan “AçıkRafah” adlı grup, Refah Sınır Kapısı’nın açılması talebiyle protesto eylemi yaptı. Mısır Başkonsolosluğu önünde Türk ve Filistin bayraklarıyla toplanan gruba çok sayıda sanatçı, akademisyen ve vatandaş destek verdi. Eyleme katılan sanatçı Murat Kekilli, “Acilen Refah Sınır Kapısı’nı açıp oradaki insanlara yardım ulaştırmamız gerekiyor. Vicdanımızın daha fazla kanamasını istemiyoruz. O yüzden buradayız ve buradayız” dedi. çığ gibi büyüyor inşaAllah. Refah Sınır Kapısı açılıncaya kadar bu arkadaşlar Mısır Konsolosluğu önünde direnmeye devam edecekler.” “Bir an önce o kapı açılsın. Yardımların bize ulaşması çok kıymetli. Aksi takdirde insanlığımızı kaybederiz” dedi.

Eyleme katılan Muhammed Fatih, “Burada toplanmamızın amacı Refah Kapısı’nda tutulan onbinlerce yardım tırını hiçbir koşul ve şarta bağlı olmaksızın doğrudan Gazze’ye, özellikle Kuzey Gazze bölgesine ulaştırmaktır. tüm dünyada ulusal ve uluslararası alanda böyle bir kamuoyu oluşturmak.” “Mısırlı yetkililerin bu konuda adım atmasını bekliyoruz. Allah izin verdiği sürece, nefes aldığımız sürece, kapı açılana kadar burada olacağız. Her gün ve akşam burada toplanacağız” dedi.

Açıklamanın ardından grup hep birlikte “İsrail’i Yok Edin” şarkısını sloganladı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu