Ekonomi

Piper Sandler Olaplex’i nötr seviyeye yükseltti, fiyat hedefi 2 dolar

Pazartesi günü Piper Sandler, Olaplex Inc (NASDAQ:OLPX) üzerindeki duruşunu değiştirerek hisse senedini Underweight’ten Neutral’a yükseltti ve fiyat hedefini bir önceki 1,25 $’dan 2,00 $’a çıkardı. Revizyon, tarihsel olarak şirketin performansıyla ilişkili olan, markanın salonlardaki tercihi ve penetrasyonunda bir istikrar olduğunu gösteren bir dizi anketin ardından geldi.

Firmanın not yükseltme kararında, kötüleşen trendlere ilişkin endişeler ve aşırı iyimser toparlanma beklentilerini içeren önceki düşüş görünümünün etkisini yitirmiş olabileceği gözlemi etkili oldu. Son veriler, aşağı yönlü risklerin artık daha sınırlı olduğunu ve yatırımcılar için dengeli bir risk/ödül senaryosu sunduğunu gösteriyor.

Analistler, Olaplex için finansal tahminlerin son çeyreklerde aşağı yönlü revize edildiğini ve Street’in 2024 tahmini hisse başına kazancının artık bir yıl önce beklenenin yarısından daha az olduğunu belirtti. Beklentilerdeki bu ayarlama, firmanın hisse senedinin beklentilerine olan güveninin artmasına katkıda bulunuyor.

Anketlerden elde edilen verilere ek olarak, Piper Sandler, Olaplex’in yeni CEO’su Amanda Baldwin ile olan etkileşimlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. CEO’nun şirketin tarihsel zorluklarını kabul etmesi ve liderliği, şirketin toparlanmasına yönelik olumlu adımlar olarak görülüyor.

Fiyat hedefinin 2,00$’a yükseltilmesi, 2025 mali yılı için yaklaşık 6,5 kat olan ileriye dönük EV/EBITDA çarpanının yaklaşık 9 kat olarak revize edilmesine dayanmaktadır. Bu değişiklik, firmanın Olaplex’in gelecekteki finansal performansına olan güveninin arttığını yansıtıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu