Teknoloji

Örümcek Adam’da Doktor Ahtapot’un Kollarını Kullanarak Dans Eden İnsanların Görüntüleri Viral Oldu

Örümcek Adam serisinin kötü adamı Doktor Ahtapot’un (Doktor Ahtapot)kine benzer teknolojik silahlar sağlayan bir sistem icat edilmiştir. İnsanların kullanabileceği bu robotik kolların görüntüleri dikkat çekti.

Örümcek Adam serisinin korkunç adamı Doktor Ahtapot (Doktor Ahtapot) gibi teknolojik silahlar veren bir sistem icat edilmiştir.

Jizai adlı bir Japon robot şirketi tarafından hayata geçirilen bu mekanizmayı insanlar da kullanabilir.

Sistemi geliştiren ekibin, 1963 yılında Nobel ödüllü yazar Yasunari Kawabata’nın genç bir kızın özel bir gece için kollarından birini sevgilisine uzatmaya karar vermesi üzerine yazdığı kısa öyküsünden esinlendiği bildiriliyor.

İçerdiği bilgilere göre, “Bu roman apaçık bir kurgu. Ancak yazılmasından bu yana yarım yüzyıl geçmesine rağmen, ortaya çıkan insan-makine entegrasyon teknolojileri, Kawabata dünyasını fiziksel olarak deneyimlememize izin vermeye başladı.”

Deneylerimizde, vücudun kolların bağlanmasını/ayrılmasını tam olarak algılayabildiğini bulduk ve özellikle takılı robotik kolları çıkarırken veya sayısını azaltırken güçlü bir etki hissettik.

Bir siborg toplumunda dijital siborglar arasındaki olası etkileşimleri keşfetmek için tasarlanan teknolojik kaldıraçlar, çeşitli hastalıklar nedeniyle sınırlı hareket kabiliyetine sahip bireylerin yaşam kalitesini iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

Çünkü Jizai’nin açıklamalarına göre teknolojik silahların somut hedeflerden çok soyut amaçlarla üretildiği belirtiliyor.

Şirketin internet sitesinde yer alan bilgilere göre, ‘Sistem, bir siborg toplumunda dijital siborglar arasındaki olası etkileşimleri araştırmak için tasarlandı.’

Cihazın tanıtım görselinde yer alan klasik müzik eşliğinde robot kollarıyla dans eden iki insan modeli bilim dünyasının gündemine oturdu.

İşte sosyal medyanın dikkatini çeken o görüntü:

hafikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu