Haber

Murat Kurum: TOKİ ile inşaat faaliyetlerini yürüteceğiz

Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin ardından arama kurtarma çalışmaları 10’uncu gününde de devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli deprem 10 ili etkilemiş, kentleri yerle bir etmişti.

Bu kapsamda devletin tüm imkanları seferber edilerek bölgelerde çalışma başlatıldı.

Büyük afet sonrası afet bölgelerine gönderilen bakanlar çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da Gaziantep’e atandı.

Hasar tespit çalışması devam ediyor

Bir yandan da arama kurtarma çalışmalarının yürütüldüğü kentlerde hasarlı ve yıkılan binaların tespiti için düğmeye basıldı.

Murat Kurum, Gaziantep’in yanı sıra farklı günlerde Kahramanmaraş, Hatay ve Adıyaman illerine de giderek havadan ve karadan incelemelerde bulundu.

Şehirleri yeniden inşa etmek için deprem

“Fay hattı mesafesini dikkate alarak yerleşimleri belirliyoruz”

Kurum şu ifadeleri kullandı:

10 ilimizde inşaat sürecini başlattık. Bizler bu sürece hep birlikte yeni yerleşim alanlarını, şehrin 50 yılını, 100 yılını planlama motivasyonuyla bakıyoruz. İlk etapta şu an 30 bin konut tasarladık. Etap etap hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasının ardından evlerini vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. 105 metrekarelik 3+1 daireler yapacağız. Burada yerleşimleri şehrin büyüme tahminini dikkate alarak ve taban ile fay sınırı arasındaki mesafeyi dikkate alarak belirliyoruz.

Burada detaylı jeolojik etütler yaparak burada inşaat faaliyetlerine başlayacağız. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi Elazığ, Malatya ve İzmir’de bir yıl içinde teslim ettiğimiz gibi bu bölgede de tüm birimlerimiz eş zamanlı olarak bu konuya odaklanmış durumdadır.

TOKİ’miz ve tüm birimlerimizle inşaat faaliyetlerini yürüteceğiz. Bugün bile ekipmanla iletişim kuruyoruz. Bu evlerin demiri, çimentosu, tuğlası, harcı, kiremitini bir düşünseniz bugün bile bu ilişkileri yaparak vatandaşlarımıza verdiğimiz sözlerin arkasında duracağız.

kursunluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Ankara evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu