Haber

Meteoroloji’den 21 il için sarı kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) yaptığı son değerlendirmelere göre ülke genelinde yağış bekleniyor. Yağışların Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ve Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Zonguldak, Bartın, Karabük, Bolu, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde çoğunlukla sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde kuvvetli olması bekleniyor. . Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımının görüleceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu’da 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Doğu Akdeniz’in batı kesimlerinde kuzey yönlerden, doğu kesimlerde güneyli hafif, orta sıralarda orta kuvvette, Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor. , İç Anadolu’nun güneydoğusu ve Doğu Anadolu’nun güneydoğusu.

Yağışların Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ve Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Bolu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden, yağışların sel, sel ve sel dönemlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. , yıldırım, yerel küçük ölçekli dolu ve yağış. Rüzgar gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

Rüzgarın Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güneydoğusu ve Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) esmesi beklendiği için dikkatli olunması ve tedbir alınması gerektiği belirtildi. olası aksiliklere karşı dikkatli olun.

Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı beklendiği için ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinin azalması, hava kalitesinin düşmesi, formda yağış gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması çağrısında bulunuldu. yağmurlu bölgelerde çamur. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu