Ekonomi

Kripto analisti, Fed’in faiz indirimlerinin ortasında Bitcoin ve S&P 500’ün olası düşüşü konusunda uyardı

Kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) ve S&P 500(SPX) üzerindeki olası olumsuz etkiler hakkında bir uyarıda bulundu ve faiz oranlarındaki kesintilerin riskli varlıklar için daha yeterli performansa yol açacağı yönündeki yaygın inanışlarla çelişti.

Bugün Cowen, hem BTC’nin hem de SPX’in faiz indiriminin ardından muhtemelen düşüş eğiliminde olduğunu gösteren tarihsel kalıplara dikkat çekti. Faiz artışlarının her iki piyasadaki artışlarla örtüştüğü 2016-2018 dönemine değindi.

Fed’in Aralık 2018’de faiz oranlarını askıya almasıyla Bitcoin piyasasının dibe vurduğunu ve ardından Temmuz 2019’daki ilk faiz indiriminden önce piyasanın zirveye ulaştığını kaydetti. Cowen ayrıca faiz döneminde piyasa zirveleri yaşayan S&P 500 ile de benzer eğilimlere dikkat çekti. 2000 ve 2007’de faiz indirimleri

Geleneksel görüşe meydan okuyan Cowen, faiz indirimleri başladığında piyasaların genellikle kötüleştiğini savundu. Hem BTC’nin hem de SPX’in ancak Federal Rezerv faiz indirim döngüsünün sonuna yaklaştığında yükseleceğini tahmin ediyor, çünkü ilk kesintiler genellikle sıkı bir ekonomiyi yeterince teşvik etmekte başarısız oluyor.

Cowen’in uyarılarına rağmen son haftalarda, büyük ölçüde BTC ETF’nin benimsenmesinden etkilenen olumlu Bitcoin fiyat tahminleri ortaya çıktı. ARK Invest’ten Cathie Wood, Cowen’ınkine zıt bir görüşe sahip ve Fed’in ne zaman dönmesi gerektiğini söylüyor Bitcoin’inyükseleceğini öngörüyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu