Haber

Kastamonu’da sel felaketinde hasar gören spor tesisleri tamamlandı

11 Ağustos 2021’de Kastamonu’da meydana gelen sel felaketinde zarar gören gençler ve SporBakanlığa bağlı tesislerin inşaatı tamamlandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, sel öncesi Bakanlık tarafından hizmete açılan Bozkurt, Abana ve Çatalzeytin’de bulunan sentetik yüzeyli futbol sahaları ve kapalı halı sahalar selde kullanılamaz hale geldi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ihale edildi sportesisleri tamamlanmış ve geçici kabulü yapılmıştır.

Bozkurt, Abana ve Çatalzeytin ilçelerinde 500 seyirci kapasiteli spor salonlarından biri olan Bozkurt Spor Salonu kesintili olarak kabul edildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2021-2022 döneminde yeni spor tesislerinin üretimi için toplam 141 milyon 609 bin ödenek ayrıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, şunları söyledi:

“Bakanlığımız himayesinde imal edilen bu tesislerin üretiminde teknik eleman görevlendirmesi yaparak her zaman takviye sağlayan Bakanlığımıza, Sayın Valimize, değerli milletvekillerimize, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğimize ve teknik elemanlarına. denetim kuruluşlarına ve aralıklı kabul komisyonlarına, sayın kaymakamlarımıza ve değerli belediye başkanlarımıza, “Fazla mesai kavramı gözetmeksizin çalışmalarını sürdüren çalışma arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Tesislerin sel felaketinin ikinci yıl dönümünde de tamamlanarak halkımızın hizmetine hazır hale getirilmesinden dolayı ayrıca mutluluk duyuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu