Haber

Kahramanmaraş Şehir Hastanesinde Sağlık Çalışanları Ürünlerin Fahiş Fiyatla Satılmasına Karşı ‘Dayanışma Kantini’ Kurdu

HABER: TAMER ARDA ERŞİN – Kamera: KEMAL SEVİNDİRİCİ

Kahramanmaraş’taki Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde sağlık çalışanları, kantinin depremzedelere fahiş fiyatlara eser satmasının ardından topladıkları para ve yardımlarla dayanışma kantini kurdu. Kantinci satış yapamadığı için işyerini kapatmak zorunda kaldı.

Elde edilen bilgilere göre; Kahramanmaraş’ta bulunan Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ndeki kantin, deprem sonrası depremzedelere ve sağlık çalışanlarına fahiş fiyatlarla eserler satmaya başladı. Durumu fark eden sağlık çalışanları ile kantinin ortasında tartışma çıktı.

Sağlık görevlileri aralarında para toplayarak depremzedelerin ücretsiz yemek yiyip çay içebilmeleri için dayanışma kantini kurdu. Sağlık çalışanı Eren Taşdelen, iddiaya ilişkin şunları söyledi:

“Buradaki kantinin askere, işçiye, depremzedelere her şeyi fahiş fiyatlara sattığını öğrendim, 3 bisküvi 80 liradan. Sonra hastane yönetimi olsun herkesten birer modül topladım. Önce çay, Semaver aldım bedava vermeye başladım.Ufak bir tepki.Kantinleri gördüm.Sonra pes etmedim devam ettim.Arkadaşlarım takviye vermeye başladı.Askerler gıda malzemesine meyve suyu getirmeye başladı.AFAD, Kızılay destek verdi, sonra kantin satamaz hale geldi, satamayınca da işletmeyi durdurdu, kepenkleri kapatıp gitti.

Tek istediğim, eğer sesimi duyarlarsa, bana bir dayanak sağlarlar. Desteğe ihtiyacımız var. Arabalara ve ulaşıma ihtiyacımız var. AFAD’ın ekipmanı var, getiremiyoruz. Sadece bu sorunumuz var.”

Taşdelen, kantinle yaşadığı tartışmayı, “Çay fiyatını sordum, ‘5 lira’ dedi, başkasına da ‘7,5 lira’ dedi. Fotoğrafını ben çektim dedim. Ondan sonra telefonu elimden almaya çalıştım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu