Haber

İstanbul’da Yılan Paniği: Depremin Habercisi Olabilir mi?

İstanbul’un Avcılar ilçesinde ve Büyükçekmece ilçelerinde yılanlar ortaya çıktı. Yılanları gören vatandaşlar büyük endişe yaşadı. Peki, şehirde yılanların ortaya çıkması depremin habercisi olabilir mi? Uzman konu hakkında bilgi verdi.

İstanbul Avcılar’da bir otomobilin jantına sıkışan yılan tedirginlik yarattı. Kedinin yaklaştığı ancak dokunmaya korktuğu yılanı, çanta ve süpürgeyle kenardan çıkarmaya çalışanlar ise bir sonuç alamadı.

Mahalleli ise yaşadıkları bölgede fare ve yılan görmelerinin sebebinin uzun süredir devam eden altyapı çalışmaları olduğunu savunuyor.

Ayrıca İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde ve Bolu’nun Mudurnu ilçesinde de yılanlar görüldü.

Kentte görülen yılanlar depremin habercisi olabilir mi?

Ege Üniversitesi Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Dinçer Ayaz, ” Yılan sayısının artması ve çok sık görülmesinin deprem habercisi olduğu haberlerine sık sık rastlıyoruz. Bu gibi durumlarda o bölgelerde yaşayan bölge halkı haberlerin ardından tedirginlik yaşamaya başlıyor. Ancak bilimsel literatürde yılanların sayılarındaki artışın veya çok sık ortaya çıkmalarının depremlerin habercisi olduğuna dair herhangi bir çalışma ve veri bulunmamaktadır.” söz konusu.

catakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu