Yaşam

Gözaltına alınan Engin ve Dilan Polat’ın duygusal anları! Karısının omzunu öptü

SAMİMİYET ANLARI

İhbarın ardından Polat çifti ve birinci derece yakınlarının mal varlıklarına el konuldu. Daha sonra vergi müfettişleri polisle birlikte ikiliye bağlı 15 iş yerinde daha arama yaptı. Soruşturmanın ardından gece saatlerinde Polat çifti hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Kararla birlikte İstanbul, Ankara, Yalova, Ordu, Kırklareli ve Manisa’da eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi. Operasyonlar kapsamında aralarında Dilan Polat, Engin Polat, Sezgin Polat, Alper Kürşat Polat, Sıla Doğu ve Ahmet Gün’ün de bulunduğu toplam 14 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler işlemleri yapılmak üzere polis merkezine götürülürken, yakalama ve arama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Sağlık kontrolü için hastaneye kaldırılan çiftin rahat durumu dikkat çekti. Hastanede sırada bekleyen çift, birbirlerini öperek moral verdi.

200 MİLYON LİRA PARA GİRDİ

MASAK ön raporuyla Polat çiftinin birinci derece yakınlarının hesaplarına, tasfiye halindeki 3 şirketten sözde ticaret yapıldığını gösteren sahte faturalar kesildi. Bu şirketlerden hesaplara 200 milyon lira para girdiği, söz konusu paranın yine aile bireylerine ait şirketler arasında aktarıldığı ve son olarak Engin Polat’ın sahibi olduğu Milda Gayrimenkul adlı şirkette toplandığı, Bu parayla mülk ve birçok araç satın alındı.

NE OLDU?

Haklarında sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme gelen iddiaların ardından Dilan Polat ve Engin Polat’ın MASAK tarafından yürütülen soruşturma sonrasında tüm mal varlıklarına el konuldu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, geçtiğimiz sabah vergi müfettişlerinin talebi üzerine Polat çiftiyle bağlantılı 15 şirkette arama kararı çıkardı.

FİRMALARA BASKI YAPILDI, TELEFONLAR ELE GETİRİLDİ

Söz konusu kararın, resmi evrakta sahtecilik, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerinin aklanması ve vergi usul kanununun uygulanmaması suçlarından alındığı ortaya çıktı. Öte yandan arama kararı Polat çiftinin dijital ekipmanlarına da yer verdiği için telefonlarına da el konuldu. İş yerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda belge ve elektronik cihaz ele geçirildi. Ele geçirilen ekipmanlar, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Şube Müdürlüğü ve Maliye Bakanlığı ekipleri tarafından araçlara yüklenerek götürüldü.

ÖZÜR DİLEDİLER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu