Haber

Eski Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a 2 yıl 6 ay hapis cezası

Yalova Belediyesi eski CHP lideri Vefa Salman, “kamu görevlisi tarafından resmi evrakta sahtecilik” ve “görevi kötüye kullanmak” suçlarından yargılandığı davada 2 yıl 6 ay hapis ve 3 bin lira para cezasına çarptırıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmasının ardından milletvekili adaylığına aday olmak üzere görevinden istifa eden Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile 5 kişinin yargılandığı “Taziye Evi Yapımında Usulsüzlük” davasında karar açıklandı.

Yalova 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, dönemin fen işleri müdürü ve bir süre belediye başkan yardımcısı olarak görev yapan Hamit K’nin yanı sıra belediye personeli Türker B, Murat S, İlker Hasan K katıldı. .ve tarafların avukatları.

Salman ile birlikte taziye evini yapan firma yetkilisi Feridun Ç. Duruşma salonuna gelmedi.

Yalova Belediyesi avukatı Adem Keskin, önceki duruşmada Salman’ın avukatlarının geri çekilip davayı uzatmak istediğini savunarak, bu nedenle yeniden süre verilmemesini talep etti.

Salman’ın avukatlığını yeni aldığını belirten avukatı, dosyayı henüz inceleyemeyeceğini belirterek mahkemeden ek süre istedi.

Mahkeme Başkanı, 4’üncü, 5’inci, 6’ncı ve 7’nci celselerde adil yargılanma için ek süre taleplerini kabul ettikleri için bu talebi reddetti.

PARAYA DÖNÜŞTÜ

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, Salman’ı “kamu görevlisi tarafından resmi belgede sahtecilik” suçundan sabıka kaydı olmaması ve cezanın geleceğine etkisi de dikkate alınarak 3 yıl, 2 yıl hapis cezasına çarptırdı. yıl ve 6 ay. Kendisine de 3 bin lira para cezası verildi.

ŞİRKET SAHİBİNE 2 YIL HAPİS

Hamit K, Türker B, Murat S. ve İlker Hasan K. da bire bir kabahatlerden 2 yıl 6 ay hapis ve 3 bin lira para cezasına çarptırıldı. İhaleyi kazanan firmanın sahibi Feridun Ç. Öte yandan “resmi belgede sahtecilik” suçundan 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

NE OLDU?

27 Şubat 2020’de İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Vefa Salman, 15 Mart’ta istifa ederek CHP’den milletvekili adayı adaylığı için başvurdu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu