Haber

Eski büyükelçinin evindeki yarım milyon değerindeki tablo kızı ve damadı tarafından çalındı.

BeyoğluGeçtiğimiz ay Cihangir’de meydana gelen olayda, Suriye’nin eski Büyükelçisi kaydeden Mehmet Orhan Aka Burhan Doğançay’ın evindeki (92) yarım milyonluk tablosu sahtesi ile değiştirilerek çalındı. ikametgahınız güvenlik kamerası Tablodaki görüntüleri inceleyen Aka’nın kızı Pınar Ç. ve damadı Ersin Ç. çalıntı bulundu. Bunun üzerine büyükelçi, güvenlik kamerası görüntüleriyle avukatı aracılığıyla savcılığa gitti. Kızından ve damadından şikayetçi oldu.

Babasının tablosunu çalıp satmaya çalıştı

İkili, şahısları ve masayı ararken masayı aradı. Cihangir’de Şehirdeki bir antikacıya götürüp babalarının tabloyu kendilerine yolladığını ve müzayedede satmak istediklerini söyledi. Antikacı da tabloyu alarak sosyal medya sayfasından paylaştı. Ancak sosyal medyada paylaşılan tablonun Aka’nın avukatı tarafından çalıntı olarak aranması üzerine Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği polisi harekete geçti.

‘Bana hediye verdi, satmak istedim’

Antikacıya giden ekipler, tablonun çalındığını ve satıştan kaldırıldığını söyledi. Devam eden çalışmalarda tablonun satışı için antikacıya gelen Pınar Ç. polis tarafından gözaltına alındı. Pınar Ç. Babasının tabloyu kendisine hediye ettiği öğrenilirken, kendisinin de tabloyu satmak için buraya getirdiğini söylediği öğrenildi. Güvenlik süreçlerini tamamlayarak, Çalınması Pınar Ç. savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Kaçak damat Ersin Ç.’nin arandığı öğrenildi. devam ediyor.

esmeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu