Haber

‘Demir Adam’ Ali Bıdı sezonu madalyayla açtı

“Demir Adam” lakaplı Antalyalı iş adamı-milli atlet Ali Bıdı, Runtalya Maratonu’nda 70-74 yaş kategori ikincisi olarak 2023 dönemini açtı.

45 ülkeden yaklaşık 10 bin sporcunun katılımıyla Antalya’da düzenlenen 18. Antalya Maratonu (RUNTALYA) tamamlandı. Gençlik Başlangıcı ve Spor Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun verdiği mücadelede erkekler ve kadınlar farklı kategorilerde mücadele etti. Erkekler 42 kilometre maratonda Üzeyir Söylemez ve Rus Natalia Gyurten birinci, erkekler 21 kilometre yarı maratonda Mestan Turhan ve bayanlarda Rusya’dan Natalia Chepik birinci oldu. Kadınlar 10 kilometrede Tuğba İtimat, erkeklerde Rus Artem Popov birinci oldu. Ayrıca “Nike Family Runs” 10km takım kategorisinde birinci oldu.

Runtalya’nın tüm organizasyonlarına katılan ve özellikle eğitim bursuna katkı sağlayan iş insanı Ali Bıdı, bu yıl 70-74 yaş kategorisinde yarıştı. Yarı maraton olarak adlandırılan 21 kilometrelik mesafede mücadele eden ‘Demir Adam’ lakaplı Ali Bıdı, 2 saat 8 dakika 8’lik derecesiyle Alman Arnold Andreas’ın gerisinde ikinci oldu. Ayrıca üçüncü sıradaki rakibine 8 dakikalık bir fark attı.

Ödül töreninin ardından sporcular ve seyirciler Ali Bıdı’ya yoğun ilgi gösterdi. Bıdı, ‘sağlıklı yaşam’ konusundaki deneyimlerini kendisiyle fotoğraf çektirenlerle paylaştı.

Organizasyon sonunda dereceye giren sporculara ödülleri verildi. – ANTALYA

pinarbasihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu