Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ödemeler bayramdan önce yapılacak

ANKARA (İGFA) – Yeni Kabine’nin Beştepe’deki ikinci toplantısı 8 saat sürdü. Kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Millete Hitap” konuşmasıyla toplantının ayrıntılarını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’de 3 Kasım 2002 seçimleriyle başlayan siyasi istikrar ortamı, yeni sistem sayesinde artık kurumsallaşmıştır” diyerek, “Türkiye’ye zaman ve enerji kaybettiren her şey seçimlerle tarih oldu” dedi.

“Oyu milletin önünde gördük, sandıkta son sözü söyledik ve kararımızı verdik” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’yi sadece prangalardan kurtarmakla kalmadık, gücünü sonuna kadar kullanmasını sağladık. Muhalefetin gerçeği görmesini ve kabul etmesini bekliyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, her türlü olumlu öneriye ve yapıcı eleştiriye açık olduklarını belirterek, Türkiye’nin birliğini, sağlığını ve standartlarını yükseltecek adımları hep birlikte atmamız gerektiğini söyledi.

Türkiye’yi sivil bir anayasa ile buluşturmaya çalışacaklarını kaydetti.

“MİLLETİMİZİ ENFLASYONA EZMEYECEĞİZ”

“Biz bu milletin efendisi değiliz, hizmetkarıyız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklileri enflasyona boğmayacaklarını belirterek, “Geçen hafta emeklilerimizle, çiftçilerimizle ilgili müjdemizi verdik. ,Çiftçimize destek olmaya devam edeceğiz.Türkiye’yi kalkındırmak isteyen herkesin yanında olmaya devam edeceğiz.Biz milletin hizmetkarlarıyız.Engelli ve yakınlarının aylıklarını temmuz ayı başında alıyoruz.1.4 milyonumuzu yapıyoruz. kardeşler kurban bayramı öncesi mutlular sadece haziran ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara toplam 19 milyar lira ödeme yapacağız asgari ücret komitesi çalışmaları başladı asgari düzeyde müzakereler devam ediyor. Memur maaşı artış oranları ile Yakında ilgili meclis sürecini başlatıyoruz. Kümemizin Meclis’e sunacağı ilk konulardan biri bu olacak” dedi.

“YENİ DÖNEMDE KADINLARIMIZ BAŞ ROL OYNAYACAK”

Yeni dönemde de kadınların her alanda öncü rol oynamaya devam edeceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türk Yüzyılı ülkemiz kadınlarının omuzlarında yükselecektir. Belirlediğimiz hedeflere emin adımlarla yürüyeceğiz. “

lalapasa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu