Yaşam

Beril Anılanmert’in “Günlük Kitabı” Sergisi İş Sanat Ankara Sanat Galerisi’nde

Farklı tekniklerdeki seramik formları ile bilinir.  seramik sanatçısı Beril Anılanmert‘nın-nin “kayıt defteri”“Türkiye İş Bankası” başlıklı sergi, Ekonomik İstiklal Müzesi’nde yer alıyor. İş Sanat Ankara Sanat Galerisiiçinde 13 Aralık 2022yılında açıldı.

 

Anılanmert’in “Günlük Kitabı”, sanatçının geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiği birçok serginin yanı sıra son dönemde ürettiği yeni işlerinden örnekler de içeriyor. Sergide seramik formların yanı sıra pentür karakterindeki çiniler ve yerleştirmeler de sanatseverlerle buluşuyor.

 

Anılanmert’in teorik bilgisinin ve sanat alanındaki kesintisiz üretiminin yansıtıldığı stantta sanatçı, zaman zaman seramik malzemenin dışına çıkmayı ve giderek farklı disiplinlere yönelmeyi seçiyor. Sanatçı, geniş bir perspektifle oluşturduğu çalışmalarına entelektüel-eleştirel bir boyut da katıyor. Böylece dünya çapında toplumsal analizlerin ve felsefi yaklaşımların estetik sonuçları da sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

 

Gelenekçiliğin ve günümüz teknoloji koşullarının ortasında her zaman karşımıza çıkan ve gelen bu duruş, Anılanmert’in sanatında kat ettiği yola ışık tuttuğu gibi, hayata bakış açısının da ipuçlarını veriyor. Bireyin ve toplumun geçirdiği evreleri eserlerine yansıtan sanatçı, hayata farklı pencerelerden bakarak kendine özgü görsel diliyle, dünyanın güncel sorunlarıyla insanları buluşturan özgür bir yaklaşım sergiliyor.

 

Geçtiğimiz yıl İş Sanat Kibele Sanat Galerisi’nde ağırlanan sanatçının eserlerini Ankara Ulus’ta Türkiye İş Bankası Ekonomik İstiklal Müzesi’nin 3. katında yer alan Ankara Sanat Galerisi’nde ücretsiz olarak ziyaret etmek mümkün.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Ankara evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu