Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde Usta Antrenörlerin Maaş ve Özlük Hakları Davası

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde (ABB) görev yapan usta öğreticiler, maaş ve özlük haklarına uyum sağlamak için belediye önünde gündeme geldi.

ABB’nin önünde toplanarak “Fazlalar mağdurdur”, “Fazlalar aileden değil mi?” Çeşitli pankartlar taşıyan usta eğitmenler, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüşmek için taleplerini getirdi.

18 yıldır belediyede usta öğreticilik yaptığını belirten Gülşah Dalkılıç, grubun adına yaptığı açıklamada, haftada 6 gün toplam 48 saat çalışmalarına rağmen ek ders ücretlerinin hesaplandığını belirtti. 40 saatten fazla ise, “Ayrıca Cumhurbaşkanı Kararı gereği her 5 saatlik ek ders 1 saattir. Ek ders ücreti uygulamasından yararlanamayız.” söz konusu.

Meslektaşlarının arasında mezun ve doktora öğrencilerinin olmasına rağmen, “Aylık maaşımız yol ve yemek dahil 11 bin 500 ile 12 bin 500 lira arasında. Günümüz şartlarında bu meblağla geçinmek çok zor. Görevimizi hakkıyla yapmak çok zor, doğal olarak daha da zorlaşıyor. İnsan gibi yaşamak ve Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın mesajlarında bahsettiği belediye ailesine tam anlamıyla ait hissetmek istiyoruz. tatil ikramiyesi, hediye ve yıllık ikramiye alamazlar.” dedi.

“Sağınızın yanındayız”

Basın açıklamasının ardından usta öğreticiler hareketlerine devam ederken, ABB Meclisi 1. Başkan Yardımcısı Fatih Ünal, AK Parti ABB Meclis Üyesi Meral Bozoğlu ile belediye binası önüne gelerek usta öğreticilerin dertlerini dinledi. .

Ünal daha sonra yaptığı açıklamada, usta öğreticilerin sorunlarını analiz etmek için çalışacaklarını belirterek, “Arkadaşlarımızın sorunlarını bizzat ben aldım, hatta bizzat yetkililerle görüştüm. Sorunların hem Büyükşehir Belediyesi’nde hem de Türkiye’de takipçisi olacağız. 2024’te seçimi kazandığımızda ek derslerle ilgili ciddi bir çalışma yapacağız.” sözünü kullandı.

Usta öğreticilerin siyaset dışı açıklamalar beklediklerini ifade etmesi üzerine Ünal, “Hakkınızın yanındayız. Meral Hanım da bu konuda bir konuşma yaptı, ben de bunu Meclis’te ifade ediyorum. Biz bu konuda samimi davranıyoruz. siyasi amaçlar için değil.” sözlerini söyledi.

Fatih Ünal, konuşmasının ardından usta öğreticilerden birkaç temsilciyi, başlamak üzere olan ABB Meclis Toplantısı’na davet etti.

Toplantıya katılan usta öğreticiler, Ünal’ın toplantıda sorunları dile getirdiğini belirtti.

haberkaratas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu