Haber

AK Partililer Yasağa Rağmen Resmi Araç Kullanmaya Devam Ediyor

Seçim yasaklarının başlamasının üzerinden günler geçmesine rağmen AK Parti meclis heyet başkanları makam araçlarını iade etmedi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun yayımladığı takvime göre 4 Mayıs itibarıyla seçim yasakları başladı. Resmi araç tahsis edilen kişiler, bu yasak kapsamında araçlarını kullanmamalı ve iade etmelidir.

Millet İttifakı başkan adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP küme başkan yardımcıları Engin Altay, Engin Özkoç ve Özgür Özel, AK Parti Küme Başkan Yardımcısı Hasret Güçlü, GÜZEL Parti küme başkan yardımcıları Erhan Usta ve Musavat Dervişoğlu araçlarını TBMM’ye iade etti. AK Partililer resmi araçlarını kullanmaya devam ediyor.

AK Parti komisyon üyeleri dönmedi

Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre, yasağın başlamasının üzerinden günler geçmesine rağmen AK Parti Meclis Komisyonu Başkanlarından Adalet Komisyonu Başkanı Abdullah Güler, Anayasa Kurulu Başkanı Yusuf Beyazıt, AB Uyum Kurulu Başkanı Kasım Gülpınar, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı Mehmet Altay, Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kurulu Başkanı Emrullah İşler ise araçlarını iade etmedi.

Resmi aracı teslim etmeyen isimler arasında AK Parti katip üyeleri Şeyhmus Dinçel ve Bayram Özçelik de bulunuyor.

haber-golyaka.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Ankara evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu