Haber

36. Uluslararası Adalar Yüzme Şampiyonası Başlıyor

Türkiye Yüzme Federasyonu sponsorluğunda düzenlenen 36. Uluslararası Adalar Yüzme Şampiyonası yarın başlıyor. Kınalıada Su Sporları Kulübü Başar Acarlı Tesisleri’nde yapılacak ve 11 Ağustos’ta sona erecek şampiyonaya 201 yüzücü katılacak.

36. Uluslararası Adalar Yüzme Şampiyonası, 10 Ağustos Perşembe günü saat 14.30’da yapılacak açılış töreniyle başlayacak. Toplam 201 yüzücünün katılacağı yarışmanın startını Adalar Kaymakamı Dr. Mustafa Ayhan ve Adalar Belediye Başkanı Fazilet Gül yaptı. Yarışmaya katılan yüzücüler, 50 metre serbest, 100 metre serbest, 400 metre serbest, 100 metre kurbağalama, 100 metre kelebek, 100 metre sırtüstü ve 200 metre karışık olmak üzere 7 branşta da takımlarına şampiyonluk getirmek için kıyasıya yarışacak. Şampiyona, 11 Ağustos Cuma günü saat 20:00’de yapılacak ödül töreninin ardından sona erecek.

Türkiye İÇİN ÖNEMLİ BİR OLAY

Kınalıada’da çeyrek asrı aşkın süredir başarıyla gerçekleştirilen bu şampiyona, Avrupa Yüzme Federasyonu (LEN) tarafından da tanınmakta ve takviminde yer almaktadır. Şampiyonaya katılan sporcu sayısının büyüklüğü, verilen ödüllerin çeşitliliği ve uluslararası bir organizasyon olması açısından Türkiye için değerlidir.

Türkiye Yüzme Federasyonu şampiyona için teknik ekipman ve hakem desteği sağlıyor. Kınalıada Su Sporları Genel Kaptanlığı yapmış sporcu Mehmet Meriç anısına düzenlenen şampiyonaya KKTC, Bulgaristan ve Fas’tan uluslararası takımların yanı sıra Türkiye’den 29 grup katılacak. 1994-1998 yılları arasında kulüp kurdu ve kısa bir süre önce vefat etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır kartal evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu