Haber

29. Dönem POMEM Giriş Sınavı adayları için ön başvuru süreci yarın başlayacak

Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) alınacak 13 bin öğrenci için giriş imtihanı ön müracaat süreci yarın başlıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığının Resmi Gazete’nin çeşitli ilanlar kısmında yayımlanan duyurusuna nazaran, Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine, ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2021 yahut 2022 yılı Kamu İşçisi Seçme İmtihanlarının birinden P3 puan cinsinden en az 60, ön lisans mezunları için yapılan 2022 yılı Kamu İşçisi Seçme İmtihanı P93 puan çeşidinden en az 65 ve üzeri puan alanlar ortasından Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde belirtilen kuralları taşıyan adaylar başvurabilecek.

POMEM’lere lisans mezunu 8 bin 160 erkek, 2 bin 240 kadın, ön lisans mezunu 800 erkek, 1800 kadın olmak üzere 13 bin öğrenci alınacak

Adaylar, 14-25 Kasım tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak son başvuru tarihi olan 25 Kasım saat 17.00’ye kadar aday belirleme ön müracaatlarını yapabilecek.

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde yer alan “Ön başvurusu alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır. Şehit ve vazife malulü eş veya çocukları için bu hüküm uygulanmaz” kararına istinaden şehit ve görev malulü eş yahut çocukları ön müracaatlarını yaparken imtihan fiyatı ödemeyecek.

29. Devir POMEM Giriş İmtihanı kademelerine katılmaya hak kazanan adaylar için müracaat fiyat ve hesap bilgileri Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi (www.pa.edu.tr) adresinden duyurulacak.

Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacak.

Söz konusu alıma ait imtihan takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Yenikent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu